Informace o ženách 

Rády bychom se vám představily - jsme mladé holky, které se rozhodly, že budou reprezentovat obec Hradec u Stoda v hasičském sportu. Běhat jsme začaly začátkem dubna roku 2012 pod vedením zkušeného trenéra pana Václava Smolíka.

Každý rok se účastníme Hořinské ligy, jejíž první závod se vždy koná v naší obci. Od roku 2016 jsem se začaly učástnit i západočeské hasické ligy. Snažíme se v tomto sportu prosadit až na vrchol. Na kraji v dorostu jsem se vyšplhaly na krásné druhé místo a dál už se bohužel jako dorostenky nedostanem, jelikož už nám to věk nedovoluje. Naše podmínky pro trenink nejsou zrovna nejlepší, ale snažíme se, co síly dají.


Trénujeme dvakrát až třikrát týdně a téměř každý víkend v sezoně se zúčastníme nějakých soutěží. Za tři roky jsem nashromáždily plno pohárů a nejrůznějších umístění. Za náš dosud největší úspěch považujeme závody v Horšovském Týně na nástřikové terče, kde jsme dosáhly času 23:55s. Další náš rekord se odehrál ve Chrástu s časem 16,96s. A doufáme, že v dalších letech padne i víc16-ctek.

Už víme jaké je to běhat za deště, větru i příšerného horka, ale nic nás nerozhází ani neodradí. Požární sport je velká dřina, ale i přesto všechno nás baví. Všechny jsem se do hasičiny zamilovaly a v případě, že by se k nám chtěl přidat někdo se stejným zájmem, budeme jenom rády.

Informace o mužích

Náš tým funguje už od roku 2007. Během let se v týmu vystřídalo několik členů.
Každý rok se učastníme soutěže v požárním útoku O Pohár Hořiny, kde jsem jeden ze zakládajících týmů. Zpočátků se nám velmi dařilo, ale rok od roku byla konkurence lepší, ale to nás neodradilo. A stále se více snažíme dostat se zpět na vrchol.


 

„Aby mohl člověk žít čestně, musí se rvát, dělat chyby, bít se, mýlit se, začínat a opět začínat, prohrávat a věčně zápasit.“